transmisje

Wiadomości polityczne z Wałbrzycha. Co się dzieje w wałbrzyskiej polityce?

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Wszystko na Zamkowej
2012-05-25 14:32

 Dwa tygodnie po wprowadzeniu w życie rozporządzenia Rady Ministrów,łączących dwa powiaty wałbrzyskie grodzki i ziemski nie wszystko jeszcze funkcjonuje jak należy,ale pełniący jednoosobowo obowiązki zarządu i rady powiatu Bogusław Dyszkiewicz zapowiada, że do końca tego miesiąca sprawy organizacyjne zostaną załatwione. Jak było do przewidzenia, najwięcej problemów przysporzył zarówno urzędnikom, jak i przede wszystkim petentom, wydział konsumpcji. Pierwsze dni stycznia przypomniały filmy Barei – zdezorientowany tłum petentów nie wiedział,co ma robic ,jeszcze mniej wiedzieli urzędnicy. W końcu postanowiono,że wszystko zostanie po staremu – to znaczy petenci z Wałbrzycha będą załatwia swoje sprawy, jak dawniej w pokoju 105,petenci z powiatu – w pokoju nr 2.


  Naczelnik wydziału Lilianna Podlawska przyznaje, że na razie jest to prowizorka, ale prace nad usprawnieniem pracy wydziały są w toku. Sprawy w wydziale komunikacji można załatwia,jak dotychczas,w godzinach od 7.30 do 15.30,we wtorki od 8 do 16,w środy wydział jest nieczynny. Do starostwa należy także załatwienie wszelkich spraw związanych z oświatą,ochroną zdrowia i kulturą. Muszą się tu także uda osoby zamierzające nazwisko lub imię,założy stowarzyszenie lub przeprowadzic publiczną zbiórkę. Podobnie należy postąpi ,gdy ma się do załatwienia sprawy dotyczące zezwoleń na budowę,ochrony środowiska,rolnictwa,leśnictwa,lub gospodarki wodnej. Sprawy z zakresu geodezji,katastru i gospodarki nieruchomościami będą załatwione w wydziale starostwa,mieszkającym się przy ul. 1 Maja 112. Do prawidłowego i bezkonfliktowego funkcjonowania powiatowego urzędu pozostała jeszcze długa droga. Przed mieszkańcami powiatu są jeszcze nowe wybory do samorządu, co nastąpi prawdopodobnie 23 lutego. Trzeba będzie wybra 29 radnych,z czego 20 osób będzie reprezentowa Wałbrzych. Dla tak zwanego terenu zostanie tylko 9 miejsc. Na kampanię wyborczą zostało bardzo mało czasu .Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: