transmisje

Wiadomości polityczne z Wałbrzycha. Co się dzieje w wałbrzyskiej polityce?

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Nasi w Europie
2012-05-30 14:28

 Przedstawiciele Wałbrzycha wzięli udział w międzynarodowej konferencji Komitetów Europejskich w Mariborze w Słowenii.
Tematem obrad był stan wiedzy na temat Unii Europejskiej w krajach, które wkrótce do tejże Unii przystąpią . Referat o tym, jak sprawa informowania społeczeństwa wygląda na naszym rynku, wygłosiła Alina Gierak, dziennikarka ”Słowa Polskiego”.


 Refleksje, wynikające z tego wystąpienia nie są optymistyczne – zdaniem autorki referatu, lokalne media informują o unii chaotycznie i w sposób oderwany od życia. - Nikt jeszcze nie opracował przejrzystej koncepcji, jak powinna wyglądać przedakcesyjna kampania informacyjna - stwierdziła Alina Gierak. W innych krajach mających w perspektywie integrację z Unią, w tym także w Słowenii, wygląda to o niebo lepiej. Przede wszystkim zaczęto od rzetelnych szkoleń dziennikarzy, którzy uczestniczyli w specjalnych seminariach w Brukseli. U nas takich dziennikarzy można policzyć na palcach jednej ręki, a i tak na ogół są to osoby, które zagłębiają ten temat z własnej inicjatywy. W skład wałbrzyskiej delegacji wszedł także młody naukowiec z Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości, Artur Wylandowski. Wałbrzyszanom towarzyszył doświadczony dziennikarz, znawca spraw międzynarodowych, Marek Pędziwol, obecnie mieszkaniec Wrocławia. Stroną organizacyjną zajęła się Jagoda Kierkuś, dyrektor Biura Komitetu Europejskiego w Wałbrzychu.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: